New York City
New York City
New York City
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

New York City

Добре дошли в Ню Йорк.И не забравяйте да се забавлявате!
 
ИндексPortalТърсенеПоследни снимкиРегистрирайте сеВход

 

 Алеята, водеща към имението

Go down 
2 posters
АвторСъобщение
Aireen Stark
England
England
Aireen Stark


Брой мнения : 793
Points : 1179
Reputation : 4
Join date : 06.06.2010
Age : 28

Алеята, водеща към имението Empty
ПисанеЗаглавие: Алеята, водеща към имението   Алеята, водеща към имението EmptyВто Сеп 28 2010, 19:30

[You must be registered and logged in to see this image.]
Върнете се в началото Go down
Aireen Stark
England
England
Aireen Stark


Брой мнения : 793
Points : 1179
Reputation : 4
Join date : 06.06.2010
Age : 28

Алеята, водеща към имението Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Алеята, водеща към имението   Алеята, водеща към имението EmptyВто Сеп 28 2010, 22:12

След дългото и уморително ( е, поне за някои от нас ) пътуване най-сетне колелата на велосипеда се завъртяха за последен път и спряхме пред голямата порта...
- Та- дааам! - театратрално произнесох аз и размахах ръце към имението. - Ето го и... моят дом - продължих, но въодушлевението ми изчезна още преди да се спра на думата "мой".
Не, дори сега, след всичките тези години, все още не можех да нарека имението мое. Все още помнех другият ми дом...истинският...
По дяволите!!
Беше безсмислено да се сещам отново за това... Не можех да променя нищо..
Въздъхнах и свих рамене в отговор на учудения поглед на Джейс. Засега не бе дошло времето на тази история. Може би щях да му я разкажа...някой ден... но не сега...
- Е, идваш ли? - подканих го аз, вече тичайки по алеята, водеща към "замъка"...
Върнете се в началото Go down
Джейс Уейланд
New York
New York
Джейс Уейланд


Брой мнения : 58
Points : 67
Reputation : 1
Join date : 19.09.2010

Алеята, водеща към имението Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Алеята, водеща към имението   Алеята, водеща към имението EmptyВто Сеп 28 2010, 23:13

Спрях пред огромното имение на Айрийн и ченето ми едва не удари земята.Още помнех миналия петък следобед , когато минах по същата алея.Но тогава бях сам и съвсем не толкова щастлив.Бях отишъл , защото собственикът си търсеше градинар , а аз работа.Така след няколко думи разменене с един господин на средна възраст , ми бе връчено гребло и лист със задачи.Щях да започна от утре, но по някаква нелепа случайност съдбата ме отведе именно ту...а Айрийн явно бе племеницата на собственика.Най-вероятно тя нямаше да иска да сме приятели следкато разбереше , че съм прост градинар.
-Ъм...Айрийн трябва да ти кажа нещо...-започнах несигурен и зачаках да се върне , за да продължа
Върнете се в началото Go down
Aireen Stark
England
England
Aireen Stark


Брой мнения : 793
Points : 1179
Reputation : 4
Join date : 06.06.2010
Age : 28

Алеята, водеща към имението Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Алеята, водеща към имението   Алеята, водеща към имението EmptyВто Сеп 28 2010, 23:23

Явно Джейс не бе толкова въодушевен от пристигането ни...
Обърнах се и забелязах несигурните погледи, които хвърляше ту към мен, ту към имението. Очевидно нещо не беше наред... но какво?
- Ъм...Айрийн трябва да ти кажа нещо...
Оо, не, отново бях провалила всичко... само дето все още не ми бе ясно как...
Направих няколко плахи крачки назад, осъзнала, че чака да се върна. Понечих да заговоря, но осъзнах, че така само ще влоша положението. Единственото, което ми оставаше бе да се усмихна окуражително на Джейс и да го доизслушам...
Е, така и направих...
Върнете се в началото Go down
Джейс Уейланд
New York
New York
Джейс Уейланд


Брой мнения : 58
Points : 67
Reputation : 1
Join date : 19.09.2010

Алеята, водеща към имението Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Алеята, водеща към имението   Алеята, водеща към имението EmptyВто Сеп 28 2010, 23:35

Тя се обърна и закрачи плахо към мен.
-Няма смисъл да те лъжа или да увъртам, и без това ще разбереш... аз работя тук.Като градинар-признах и аз и и забих поглед в обувките си.Беше ме срах да я погледна в очите, защото знаех какво ще видя...
За няколкото часа , в които се познавахме, тя бе успяла да стане важна за мен и не исках да я загубя.Но бях прост градинар , а тя момиче от най-висшото общество.Трябваше да се примиря, че сме от различни светове , макар това да ми причиняваше болка.
-ако искаш ще си тръгна..-обърнах се към вратата без да вдегам поглед
Върнете се в началото Go down
Aireen Stark
England
England
Aireen Stark


Брой мнения : 793
Points : 1179
Reputation : 4
Join date : 06.06.2010
Age : 28

Алеята, водеща към имението Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Алеята, водеща към имението   Алеята, водеща към имението EmptyСря Сеп 29 2010, 00:18

Добре... трябваше да призная, че това не го очаквах... Като се замисля аз нищо не очаквах.. И все пак информацията ми дойде малко в повече...
Симпатичното момче, с което се бях запознала в Куинс беше... новият ни градинар?!
Ами да! Нужно беше само да се върна няколко часа назад, за да си припомня какво каза чичо, след като ми съобщи, че е наел нов градинар... Думите му все още звучаха съвсем ясно в главата му: "Задачата ти е проста: Искам да наглеждаш това момче Джейс и да ми съобщаваш дали си върши работата... Не ми изглежда много надежден.."
Колкото до това... Не виждах причина то да ме притеснява - чичо ми не харесва абсолютно никой от хората, работещи за него.
- Ако искаш ще си тръгна... - дочух гласа на Джейс.. Звучеше някак далечен..
Обърнах се и видях, че почти се бе качил на колелото.
О!
Чак в този момент разбрах как той възприемаше нещата... За него аз бях богаташката дъщеричка. Той бе обикновеният градинар... Само че той пропускаше една много важна подробност - на мен не ми пукаше!
- Чакай! - почти извиках аз и видях как той се обърна стреснато.
- Върни се.. - изрекох с почти заповеднически тон... - Искам да знаеш, че това не значи нищо за мен.. Няма значение какъв си или къде работиш... Ако смятах да избирам приятелите си според това, още в самото начало щях да те попитам...
- А сега ще влизаме ли, защото имам чувството, че всеки момент ще завали?
И наистина, само няколко секунди по-късно първите дъждовни капки покапаха по земята.


Последната промяна е направена от Aireen Stark на Чет Окт 07 2010, 20:48; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
Джейс Уейланд
New York
New York
Джейс Уейланд


Брой мнения : 58
Points : 67
Reputation : 1
Join date : 19.09.2010

Алеята, водеща към имението Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Алеята, водеща към имението   Алеята, водеща към имението EmptyЧет Окт 07 2010, 20:36

Пончих към колелото, но гласът и ме спря.Завъртях си и изненадата бе следващото, което почувствах.Ококорих се невярващо на думите и.Предполагах , че ще ме остави и отсега нататък ще се държи с мен като с градинаря, но явно безпогрешната ми преценка бе дала накъсо.Изминах краткото разстояние , което ни делеше .Миг по -късно усетих нещо странно по кожата си , напомнящо на гъдел.Вдигнах поглед и останових, че безбройни дъждовни капчици се сипят от небето, което само до преди чес бе ясно.Трябваше ми един бърз поглед към Айрийн, за да остановя , че тя бе по къс ръкав.Свалих набързо якето си и го подадох , все още непроронил дума.Не знаех какво да и кажа.Ние принадлежахме на различни светове-нейният бе зад стените на огромното имение, а моят бе изплнен с горчиви спомени.Мирисът на бензин, топлината на нагорещената ламарина...и после местенето от сиропиталище в сиропиталище.
Останах така смълчан и загледан в очите и.Така ми се искаше да знаех какво мисли.Макар и да имах някои предпологения, които във въображението ми не звучаха никак добре.
-За какво мислиш?-не се сдържах и казах тихо
Дъждът се бе усилил и водата се стичаше по лицата ни , но ние все още не помръдвахме.Сякаш обувките ни бяха залепени за студения , мокър асфалт.
Върнете се в началото Go down
Aireen Stark
England
England
Aireen Stark


Брой мнения : 793
Points : 1179
Reputation : 4
Join date : 06.06.2010
Age : 28

Алеята, водеща към имението Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Алеята, водеща към имението   Алеята, водеща към имението EmptyЧет Окт 07 2010, 20:51

- За какво мислиш... - тихо промълви Джейс.
Охх... Знаех, че рано или късно ще се стигне до това, но честно казано... много се бях надявала, че ще е късно..
Е, явно и този път, надеждите ми ме бяха подвели...Изобщо не трябваше да оставям нещата да се развият така.
- За дъжда... -прозвуча леден, лишен от всякакви емоции, глас.
Нима това... бях аз? Какво ми ставаше, последният път, когато изпаднах в такова състояние бе преди пет години... Мислех, че отдавна съм го преодоляла...
Погледнах към синеокия си приятел( ако вечех можех да го нарека така ), но погледът ми бе празен, сякаш не го виждах..
Не това бе отговорът на въпроса му, не тези думи той искаше да чуе.
Но като се замисля, аз не го лъжеш...
Просто премълчавах част от истината... макар и по-важната...
- Знаеш ли, аз все още съм на мнението, че няма да е зле да влезем вътре?
Върнете се в началото Go down
Джейс Уейланд
New York
New York
Джейс Уейланд


Брой мнения : 58
Points : 67
Reputation : 1
Join date : 19.09.2010

Алеята, водеща към имението Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Алеята, водеща към имението   Алеята, водеща към имението EmptyЧет Окт 07 2010, 23:20

Само преди минут бъбрехме спокойно и после всичко се обърка.Тази съдба щеше да ме преследва цял живот.Колкото и да се опитвах да избягам, онази нощ бе белязала бъдещето ми.Нямаше връщане.Опитвах се да се примиря , но след инцидента през онази декемврийска нощ преди повече от дванадесет години , животът ми бе белязан завинаги.Заради нечия чужда грешка плащах аз.Не исках да е така.А сега тя стоеше тук под дъжда , говореща ми с този студен глас, пронизващ ме повече дори от ледените капки , сипещи се над главите ни.Взирах се в нея безмълвен , объркан и засипан от куп други емоции , които не спираха да ме тормозят.Само ако глупавите спирачки не бяха отказали...Сега щях да имам дом , семейство и минало.Щях да знам какво е да си обичан.Но имаше едно "но".Неизбежното "но", преследващо те винаги.Но нямаше да познавам Айрийн.Най-вероятно пътищата ни никога нямаше да се засекат.Не помнех много от предишния си живот-но един от малкото ми спомени , завинаги запечатали се в съзннанието ми , бяха слънчевите утрини в Калифорния, безкрайните плажове окъпани в меката светлина и огледалната повърхност на морската вода.Ако онзаи нощ бяхме тръгнали само няколко минути по-късно , животът ми щеше да продължи там.Не тук в бетонния Ню Йорк , шумен и претъпкан.
Осъзнах , че съм потънал в болезнени спомени и бленувно бъдеще , едва когато чух гласа и отново.
Така е било писано да стане.Това бяха мислите , които ме връщаха обратно в жестоката реалност.
-Добре-сведох глава надолу, неспособен да се сблъскам отново с нейния изпълнен със смесени чувства, объркващи ме до полуда , поглед.-Нека влезем-повторих , по- скоро ,за да убедя себе си, защото едно малко колело на мисловния ми мехънизам , продължаваше да скърца предопредително , нашепвайки ми , че най-доброто решение е да се върна там, където ми е мястото.Далеч от нея докато е още рано, колкото и болезнено да бе.
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Алеята, водеща към имението Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Алеята, водеща към имението   Алеята, водеща към имението Empty

Върнете се в началото Go down
 
Алеята, водеща към имението
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» Имението на Дерек (и родителите му)
» Алеята покрай езерото
» Алеята покрай езерото
» Алеята покрай езерото

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
New York City :: Извън Ню Йорк :: Имението 'Старк' :: Извън стените на замъка-
Идете на: